Antakya Gezisi

  • ALIŞVERİŞ
  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH

Hoşgörünün ve İnançların Şehri bir lezzet durağı

Antakya Gezisi

1.GÜN:ANTAKYA - HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ - HABİB-İ NECCAR CAMİİ - HARBİYE ŞELALELERİ
Sabah saat 04:30'da Sabiha Gökçen Havalimanı İç hatlar terminalinde buluşuyoruz. Check in, bagaj, bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC2136 Sefer sayılı uçağıyla saat 05:30'da Hatay’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuşun ardından saat 09:00 gibi Hatay Havaalanına geliyor ve Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’ya geçiyoruz. (45 dk.) Özel aracımızla Antakya’ya gelişimizle birlikte dünyanın en büyük Mozaik Müzelerinden birisi olan Arkeoloji Müzesi’ni gezeceğiz. Üçağız Mağarası, Tell Kurdu, Tel Tayinat ve Tel Aççana Höyüklerinin küçük örneklerinin de yer aldığı müze gerçekten görülmeye değer. Ve sonrasında Antakya’nın huzur dolu, dar sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıyoruz. Dinlerin kardeşçe buluştuğu bu coğrafya, tüm inançlara ev sahipliği yapıyor. Öyle ki, Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habib-i Neccar Camii, Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, ve Sinagog hep aynı şehrin bir parçası burada. Hristiyan tarihinin ilk kilisesi olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni de panoramik olarak gördükten sonra, Antakya’nın mitolojik dönemlerine uzanan, Daphne ile Apollo’nun hikayesine konu olan, günümüzde ise mesire yeri olarak kullanılan “Harbiye”ye geliyoruz. Burada ki Harbiye Şelalelerini görüp, burada ipek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri alabilmeniz amacı ile serbest zaman alıyoruz. Günün sonunda otelimize geçerek kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz için hep birlikte Konak Restaurant’a gidiyoruz. (Akşam yemeği dahildir.) Burası tarihi atmosferi ve yöresel lezzetleri ile "konukların memnuniyetini alan mekanlar arasında bulunuyor.

2.GÜN SAMANDAĞ, VAKIFLI KÖYÜ, ÇEVLİK SAHİLİ, SAİNT SİMON MANASTIRI, SELEUCİA PİERRA ANTİK KENTİ, TİTUS TÜNELİ, BEŞİKLİ MAĞARASI
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Samandağ ilçesine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyünü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Bir tarafta Kel Dağ, ucunda Akdeniz ve arkasından Suriye. Diğer tarafta Musa Dağı’nın geniş etekleri. Osmanlı İmparatorluğu öncesinden bugüne yüzlerce yıl Ermenilerine ev sahipliği yapmış. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, reçeller ve likörlerden alışveriş yapabileceğiz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Hristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri St. Simon Manastırı’nı, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin Kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini, Kaya Mezarlarını ve Beşikli Mağara’yıgeziyoruz. Ardından şehir merkezine dönüp, Sveyka Restaurantta yöresel tatlarla dolu öğle yemeğimizi yiyoruz. Ve iki günlük gezimizin sonuna yaklaşırken şehirde akşam yemeğini almak, alışveriş yapmak için serbest zamanımız oluyor. Ardından rehberimizin belirttiği saatte havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın uçuşuyla saat 17:40’da İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Ve yaklaşık 1,40 saatlik bir uçuşun ardından tahmini olarak saat 19:30'de Sabiha Gökçen Havalimanına gelişimizle birlikte gezimiz sonlanıyor.

 

*** BİZE ÖZEL YEMEKLER ***
 

1.GÜN ÖĞLE YEMEĞİ : Mercimek Çorba, Humus (4 Kişiye 1), Şam Oruğu (İçli Köfte şeklinde), Saç Oruğu (fırında), Ara Sıcak: Ali Nazik (4 Kişiye 1), Salata (4 Kişiye 1),
Ana Yemek: Kağıt Kebabı, 1 Meşrubat, Künefe

1.GÜN AKŞAM YEMEĞİ : 5 Çeşit Meze / 4 Kişiye 1, Humus, Tebülle, Mutebel, Lübnan Cevizlisi, Fettüş Salata (4 Kişiye 1), Ara Sıcaklar: Çiğ Köfte, Tereyağında Sarımsaklı Peynir Kızartma, Naneli Köfte (4 Kişiye 1), Ana Yemek: Kaz Başı Kebabı (Dana’nın Sırt Bonfilelik Lokum Etinden 3 Büyük Parça ile ), 1 Meşrubat, Tatlı: Konak Tatlı + Konak Sarma (1 er dilim )

2.GÜN ÖĞLE YEMEĞİ: Sveyka Böreği - Sucuk Roll (4 Kişiye 1), Meze Tabağı (2 Kişiye 1), Saç Oruğu, Ara Sıcak: Vişne Kebabı (2 Kişiye 1), Salata (4 Kişiye 1), Ana Yemek: Halep Kebabı, 1 Meşrubat, İrmik Helvası.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

Değerli Misafirimiz,

Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için :

Turumuza katılmaya karar verdiğinizde pasaportunuzda veya kimliğinizde yazdığı şekilde adınız, Soyadınız, tc kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile birlikte acentemize kayıt yaptırabilirsiniz.

Turumuzun kontenjanı 15 kişi ile sınırlıdır ve 10 kişi ile kesinleşecektir.

Tur’a kayıt anında rezervasyonun kesinleştirilebilmesi için kaparo ödenmesi gerekmektedir. (Min.500 TL)

 Tur hareket tarihinden 45 gün ve daha fazla olan sürelerde Tur Bedelinin en az %50’si ödenmiş olup hareket tarihine 15 gün kala bakiyenin kapatılmış olması gerekmektedir
Tur’a Kayıt anında tur hareketine 15 gün ve daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
Yabancı para birimi cinsinden belirtilmiş olan tur bedelleri ödeme yapılacağı gün ve saatteki TCMB efektif satış kurları üzerinden TRL olarak ödenebilir.
Yukarıdaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonunuz iptal edilir.
Tur’a son kayıt tarihi 01.03.2020 dir. Sonraki talepler uçak ve/veya otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.
Turumuz Minimum 20 Kişi ile hareket edecektir. Yeterli Kişi sayısı oluşmaması durumunda tur iptal edilir ve kayıt yaptıran misafirlerimize bu bilgi en geç 01.03.2020 tarihinde kadar bildirilir.
Gezimizin rotasında kullanılacak araçlar; 14 Kişiye kadar rezervasyonlarda araç En yeni model Mercedes Sprinter 16 Koltuklu Minibüs, 15 – 22 Kişiye kadar Isuzu 31 koltuklu Turkuaz yarım otobüs, 22 kişi ile 40 kişi arası 44 koltuklu Mercedes Travego, Temsa model araçlar sağlanır.

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* İstanbul-Hatay / Hatay-İst Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
* 1 Gece 4* Otel'de Oda+Kahvaltı Konaklama
* 1 sabah kahvaltısı, 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği
* Lüks klimalı araçlar ile ulaşım
* Çevre Gezileri
* Türkçe Rehberlik Hizmetleri ( Antakya'dan karşılamalı)
* TURSAB 1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

- Müze ve Ören Yeri Girişleri Misafirlere Aittir 
- Şahsi Harcamalar
- Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız