Baksı Müzesi ve Bayburt Çevresi Gezisi

  • ALIŞVERİŞ
  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • TARİH

Baksı Müzesi ve Bayburt Çevresi Gezisi

1.Gün : (22 Mayıs - Istanbul – Erzurum): Sabiha Gökçen Havalimanı’nda belirtilecek saatte buluşmamızın ardından bizleri Erzurum’a götürecek uçuşumuz için uçağa biniş işlemlerimizi gerçekleştirerek Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte bizleri bekleyen özel aracımız ile bu gece akşam yemeğimizi de alacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Otelimizde.

2.Gün (23 Mayıs Erzurum – Baksı Müzesi - Bayburt) : Kahvaltımızın ardından Bayburt’un 45 km dışında Çoruh vadisine bakan eski adı Baksı bugünkü adı ise Bayraktar köyü’nde yükselen sıra dışı müze, çağdaş sanat ve geleneksel el sanatlarının sergilendiği Baksı Müzesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın hayali olarak 12 yılda hiçbir devlet katkısı yardım almadan inşa edilmiş bu müze güzel sanatların haricinde gurbetin, kaybolan geleneklerin, unutulan değerlerin neden olduğu sorunlara ve sonuçlara çözüm aramanın yanı sıra bölge halkının istihdamına, tersine göçü desteklemeye, yöre halkının eğitim ve öğretimine destek olunması gibi geçmişi, bu günü ve yarını planlayan bir yapıya sahiptir. Müze’yi ziyaretimizin ardından Bayburt’a hareket edeceğiz. Serbest öğle yemeği molasının ardından Bayburt kalesini göreceğiz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket.

3. Gün (24 Mayıs Bayburt – Kelkit – Şiran - Erzincan) : Kahvaltının ardından Kelkit’e doğru yola çıkıyoruz varışımız ile birlikte bu şirin ilçeyi gezip,  orta Asya’dan günümüze kadar gelen ve en iyi ustanın bile 15 günde 3 metrekare dokuyabildiği Kelkit Zilli Kilimi Atölyesini ziyaret ediyoruz. Kelkit’te yapacağımız ziyaretlerin ardından  ŞİRAN’A hareket ediyoruz. İlçede dağdan çıkan ve 40 ayrı kaynağın dökülmesi sonucu oluşan ender şelalelerden birisi olan TOMARA ŞELALESİ ile gezimize başlıyoruz.65 metre yüksekliğe sahip kayanın oyulmasıyla yapılan ÇAKIRKAYA MANASTIRI’nın görülmesinin ardından Erzincan havalimanına transfer olarak bizleri Istanbul’a götürecek olan uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere biniş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Uçuşumuzun ardından Istanbul havalimanına varışımız ile birlikte bir başka O.T.C. International Turizm gezisinde karşılaşabilmek ümidiyle sizlere veda edeceğiz

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

Değerli Misafirimiz,

Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için :

Turumuza katılmaya karar verdiğinizde pasaportunuzda veya kimliğinizde yazdığı şekilde adınız, Soyadınız, tc kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile birlikte acentemize kayıt yaptırabilirsiniz.

1.    Tur’a kayıt anında rezervasyonun kesinleştirilebilmesi için kaparo ödenmesi gerekmektedir. (Min.500 TL)

2.     Tur hareket tarihinden 45 gün ve daha fazla olan sürelerde Tur Bedelinin en az %50’si ödenmiş olup hareket tarihine 15 gün kala bakiyenin kapatılmış olması gerekmektedir

3.    Tur’a Kayıt anında tur hareketine 15 gün ve daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

4.    Yabancı para birimi cinsinden belirtilmiş olan tur bedelleri ödeme yapılacağı gün ve saatteki TCMB efektif satış kurları üzerinden TRL olarak ödenebilir.

5.    Yukarıdaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonunuz iptal edilir.

6.    Tur’a son kayıt tarihi 30.04.2020 dir. Sonraki talepler uçak ve/veya otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

7.    Turumuz Minimum 10 Kişi ile hareket edecektir. Yeterli Kişi sayısı oluşmaması durumunda tur iptal edilir ve kayıt yaptıran misafirlerimize bu bilgi en geç 30.04.2020 tarihinde kadar bildirilir.

8.    Gezimizin rotasında kullanılacak araçlar ülke şartlarına ve kişi sayısına bağlı olarak klimalı konforlu araçlar kullanılacaktır.

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Erzurum / Erzincan – Sabiha Gökçen Havalimanı ekonomi sınıfı uçak biletleri
* 2 gece 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
* 2 Sabah Kahvaltısı
* 2 otelde alınacak akşam yemeği
* Programda belirtilen tüm geziler
* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
* Yerel rehberlik hizmeti
* Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

- Öğle Yemekleri
- Yemeklerde alınacak içecekler
- Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet
- Kişisel harcamalar
- Bahşişler
​- Uçaklarda fazla ağırlık bedelleri

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız