Van Gölü Çevresi Gezisi

  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH
  • UNESCO

Van Gölü Çevresi Gezisi

1. Gün : İstanbul – Van:
Sabah 06:00’da Sabiha Gökçen havalimanında buluşmamızın ardından bizleri Van’a ulaştıracak olan 07:20 Pegasus havayollarına ait uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Varışımız ile birlikte bizleri bekleyen ekibimiz ile buluşarak yola çıkacağız. Buradaki ilk durağımız Yeni Van Müzesi olacak. Geçmişi M.Ö. 5000 yıllarına değin uzanan Van bölgesinde, bu uzun tarihi sürecin izlerini günümüze ulaştıran kültür varlıklarına bölgenin hemen her yanında rastlamak mümkündür. Çok önemli buluntuların sergilendiği yeni modern binası ile Van Müzesi Türkiye’de inşa edilen yeni nesil müzelerin nadide örneklerinden biridir. Müze ziyaretimizin ardından Osmanlı zamanında Van’lı Ermeni ustaların emeği ile hayat bulmuş ve “Gümüşün Kara Sevdası” olarak adlandırılan Savat işçiliğini görmek üzere gümüş atölyesini ziyaret ediyoruz öğle yemeği molasının ardından Bu günkü son durağımız gün batımını Van Denizi üzerinde izleyebileceğimiz 2700 yıllık tarihi ile Van Kalesi olacak. Van Kalesi, Urartu Krallığı tarafından kütle halindeki taştan yaptırılan ve Urartu başşehri Tuşpa'yı kuş bakışı gören bir istihkam yapıdır. Kale gezimizi de gerçekleştirdikten sonra otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün : Van – Akdamar Kilisesi – Gevaş – Bitlis - Tatvan:
Sabah Kahvaltımızın ardından, Hz. İsa’nın gerildiği çarmıhtan bir parçanın Kudüs’ten 7. Yüzyılda kaçırılarak buraya getirilmesi sonucu Kral Gagik tarafından bu kutsal emanetin saklanması için yaptırılmış ve kısa bir süre önce ibadete ve ziyarete tekrar açılan Akdamar Kilisesi’ne gideceğiz. Türkiye’nin en büyük gölü olan ve yerel halk tarafından “Van Denizi” diye adlandırılan Van Gölü üzerinde kısa bir tekne yolculuğu ile varacağımız Akdamar Adası’ndaki kilisenin ziyaretinin ardından Melik İzzettin Şir tarafından 1335 yılında kızı Halime Hatun için yaptırdığı Halime Hatun Kümbeti ve tarihi Selçuklu mezarlarını görmek üzere Van gölü manzaraları eşliğinde Gevaş’a hareket edeceğiz. Bu Selçuklu eserini görmemizin ardından Bitlis’e hareket edeceğiz. Van Denizi’nin doyumsuz manzarası eşliğinde yapacağımız yolculuğun sonunda 5 Minare türküsünün konusunun geçtiği Bitlis’e varacağız. Ancak Yolumuzun üzerinde ünlü ipek yolunun önemli kervansaraylarından El Aman Kervansarayını gezeceğiz. 16. Yüzyılda Van Beylerbeyi Köse Hüsrev paşa tarafından Selçuklu mimarisi ile yaptırılan yapı mimarisi, süslemeleri ve görkemiyle yıllara adeta meydan okumaktadır. Sonrasında varacağımız

Bitlis’te ilk gezeceğimiz yer İhlasiye Medresesi olacak. Ulu Cami'ye de uğradıktan sonra Büryan molası vereceğiz. Ardından Bitlis’in en güzel noktasındaki seyir terasından Bitlis şehri, beş minare ve Bitlis Kalesi’ni fotoğraflayacağız. Günün sonunda Tatvan’a hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün : Tatvan – Nemrut Krater Gölü – Ahlat – Tatvan:
Sabah kahvaltısının ardından Nemrut Krater Gölü’ne doğru yola çıkacağız. Nemrut gölü dünyanın 2. Türkiye’nin en büyük krater gölüdür. 2250 mt yükseklikte bulunan kraterde yer alan Yeşil ve Mavi Göller, buz mağarası ve buhar bacası göreceğimiz yerler arasında. Buradan hareketle dağdan inerek hem Nemrut’u kaplayan Mavi Göl’ü hem de Tatvan ve Van Gölü’nü tepeden gören yüksek bir noktada fotoğraf molası vereceğiz. Sonrasında Ahlat’ın doğu tarafından girişinde yer alan Erzen Hatun ve Şeyh Necmeddin Kümbetlerini gezip, sahilde yer alan Osmanlı Kalesi’ne göreceğiz. Buradaki tarihi İskender Paşa ve Kadı Mahmut camilerini ziyaret edip, yemek molası vereceğiz. Sonrasında Ahlat Müzesi’ne doğru yola çıkacağız. Ulu Kümbet ve Müze'yi de gezdikten sonra Türk-İslam dünyasının en büyük kabristanı olan Selçuklu Kabristanını göreceğiz. Buradan Emir Bayındır Kümbeti ve Mescidi ’ne kadar yürüyerek dönemim görkemli mezar taşlarını göreceğiz. Sonrasında Harabe şehir denilen ünlü Selçuklu İç Kalesi’ne geçecek buradaki Bayındır Köprüsü ve Şelalesi’ni fotoğraflayacağız. Kanuni’nin çadırını kurduğu Tahtı Süleyman mevkiine çıkıp Hasan Padişah Kümbetini ziyaret ettikten sonra.

İki Kubbe Mahallesi’nde Kümbetleri göreceğiz. Mirza Muhammed Kümbeti, Şirin Hatun Kümbeti, Emir Ali Kümbeti ve Tek Kümbeti görerek Çifte Kümbetlere ulaşacağız. Bu günkü gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket edeceğiz.
 

4 .Gün : Tatvan – Adilcevaz – Erciş - Van:
sabah kahvaltısından sonra Adilcevaz’a doğru yola çıkıyoruz. Kalenin girişindeki Mimar Sinan eseri, 12 kubbeli Zal Paşa Camii ile Selçuklu eseri ünlü Ulu Cami’yi ziyaret ederek Adilcevaz Kalesi’ni panoramik olarak göreceğiz. Türkiye’nin 3. En yüksek dağı olan Süphan dağının enfes manzarası eşliğinde Van ilinin en güzel, modern ve şirin ilçesi Erciş’i geçerek Van’a doğru yolumuza devam ediyoruz. 100. Yıl üniversitesi Kedi Evi gezimizin son durağı olacak. Burada yöreye özgü farklı göz rengine sahip bembeyaz kediler ile bir süre zaman geçirdikten sonra bizleri İstanbul’a götürecek uçuşumuzun işlemlerini gerçekleştirmek üzere Van havalimanına transfer olacağız. Saat 20:40 da hareket edecek uçağımızın 22:40’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varması ile birlikte sizlere bir başka O.T.C. International Turizm Seyahatinde buluşabilmek ümidiyle veda edeceğiz

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

Değerli Misafirimiz,

Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için :

Turumuza katılmaya karar verdiğinizde pasaportunuzda veya kimliğinizde yazdığı şekilde adınız, Soyadınız, tc kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile birlikte acentemize kayıt yaptırabilirsiniz.

 

1.     Rezervasyonun kesinleştirilebilmesi için kayıt anından itibaren 5 iş günü içerisinde kaparo ödenmesi gerekmektedir. (Min.500 TL)

2.     Tur hareket tarihinden 45 gün ve daha fazla olan sürelerde Tur Bedelinin en az %50’si ödenmiş olup hareket tarihine 15 gün kala bakiyenin kapatılmış olması gerekmektedir

3.    Tur’a Kayıt anında tur hareketine 15 gün ve daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

4.    Yabancı para birimi cinsinden belirtilmiş olan tur bedelleri ödeme yapılacağı gün ve saatteki TCMB efektif satış kurları üzerinden TRL olarak ödenebilir.

5.    Yukarıdaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonunuz iptal edilir.

6.    Tur’a son kayıt tarihi 01.04.2019 dur. Sonraki talepler uçak ve/veya otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

7.    Turumuz Minimum 10 Kişi ile hareket edecektir. Yeterli Kişi sayısı oluşmaması durumunda tur iptal edilir ve kayıt yaptıran misafirlerimize bu bilgi en geç 01.04.2019 tarihinde kadar bildirilir.

8.    Gezimizin rotasında kullanılacak araçlar ülke şartlarına ve kişi sayısına bağlı olarak klimalı konforlu araçlar kullanılacaktır.

Dahil olan hizmetler

* Istanbul Sabiha Gökçen – Van – Istanbul Sabiha GökçenEkonomik Sınıf Uçak Bileti
* 3 Gece 4 yıldızlı Otelde Yarım pansiyon Konaklama
* 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği
* Lüks araçlar ile ulaşım

* Akdamar Adasına Tekne ücreti

* Tüm Çevre Gezileri
* Türkçe Rehberlik Hizmetleri ( Van'dan karşılamalı)
* TURSAB 1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Istanbul Sabiha Gökçen – Van – Istanbul Sabiha GökçenEkonomik Sınıf Uçak Bileti
* 3 Gece 4 yıldızlı Otelde Yarım pansiyon Konaklama
* 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği
* Lüks araçlar ile ulaşım
* Akdamar Adasına Tekne ücreti
* Tüm Çevre Gezileri
* Türkçe Rehberlik Hizmetleri ( Van'dan karşılamalı)
* TURSAB 1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

- Öğle Yemekleri.
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Şahsi Harcamalar.

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız