Selanik - Kavala Gezisi

  • ALIŞVERİŞ
  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • EĞLENCE
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • MÜZİK
  • TARİH
  • YÜRÜYÜŞ

Selanik - Kavala Gezisi

1. Gün   İstanbul – Edirne – Gümülcine – Kavala - Selanik
Sabah saat 06:00'da Kadıköy Hasanpaşa evlendirme dairesi Önü, saat 06: 30’da Beşitaş saat kulesi önü, saat 07:00 de Bakırköy Regatta önünden hareket ile yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Xanthi (Dedeağaç), Komotini (Gümülcine), Alexandroupoli (İskeçe) ve Kavala’ ya varıyoruz.
Tahmini olarak 15:00 da Kavala’da oluyor ve Kavala ‘da serbest zaman veriyoruz. Yunanistan ‘ın meşhur frappuccino’ sunu güzel deniz havasına karşı yudumlamanız önerimizdir.Belirleyeceğiniz saatte tekrar buluşuyor ve Selanik ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek Yunan ezgileri eşliğinde keyifli yolculuğumuz sonrası akşam 20:00 gibi otelimizde oluyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Konaklama Otelimizde

2. Gün Selanik : Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, rehberimizin belirleyeceği saatte lobby ‘de buluşuyor ve her gidenin İzmir ‘ e benzetmekten kendini alamadığı birbirinden güzel kafe ve restoranlar ile bezenmiş Niki (Zafer) Bulvarını, Kentin meydanlarından biri olan Vardaris Meydanını ve Kral Konstantin heykelini görüyoruz. Yolumuza Osmanlı dönemi yapılarından olan Liman binasını görerek devam ediyor ve Selanik’in sembolü haline gelmiş Beyaz Kulede fotoğraf çekimi için bir mola veriyoruz. İskender’in heykelini ve Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru devam ediyoruz. Sabri Paşa Şadırvanı, Aristoteles Üniversitesi Kampüsü, Romalı komutan Galerious’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını (Kamara), Osmanlı döneminde camii olarak faal olan Rotonda’yı, Bey Hamamını görerek şehir merkezine ulaşacağız. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii ile Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet göstermeye devam eden Osmanlı dönemi Hükümet Konağını görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durağımız bizler için Selanik ‘i bambaşka bir noktaya götüren, kalbimizde ayrı bir yerde olmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ‘ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği Atatürk ‘ün evini ziyaret ediyoruz. Günümüzde Türk Konsolosluğu bahçesinde yer alan ve aynı zamanda Atatürk’ün fotoğraflarının, giysilerinin ve özel eşyalarının sergilendiği videolar ile bizleri bambaşka bir noktaya götüren bu ziyaretimizden sonra Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman.

Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmamızı gerçekleştiriyor ve kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş Bizans Kalesini göreceğimiz, panoramik şehir manzarası sunan Ano Poli ( Yukarı Şehir ) bölgesine gidiyoruz. Osmanlı döneminde ‘’ Bayır ‘’ adını taşıyan mahallede Eski Türk Evleri arasında 1900 metrelik yürüyüş turumuzda, büyüklerimizin geçtiği sokaklarda, tarihi soluyor. Birbirinden güzel kareler ile gezimizi unutulmaz kılıyoruz. Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yılında yaptırılan Alaca İmaret Camiini ziyaret edeceğimiz yürüyüş turumuzu, şehrin koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesine yapacağımız ziyaretle tamamlıyoruz. Gezimiz sonrasında dinlenmek ve serbest zaman için otelimize geçiyoruz.
Akşam sizler ile Yunanistan ‘ın olmaz ise olması Sirtaki ve Taverna Turu.

 

3. Gün Selanik – Potidea - Dedeağaç – İstanbul

Kahvaltı sonrası Yeni Mudanya , Yeni foça , Potidaea (Kanal Turu) - Kallithea ‘yı geziyor ve Dedeağaç’ta mola vererek geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Varışımız ile birlikte bir başka gezimizde sizlerle karşılaşabilmek ümidiyle vedalaşıyoruz.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

*14.08.2022 Tarihli TCMB kuruna göre hesaplanmıştır. Ödeme yapıldığı andaki kur geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Mercedes Spinter model araç ile Istanbul – Selanik – Istanbul Ulaşım
* 2 Gece Rex hotel vb. Kahvaltı Dahil konaklama
* 2 Sabah kahvaltısı
* Yunan tavernasında limitli içecekli sirtaki gecesi
* Programda belirtilen tüm geziler
* Şehir vergileri
* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Yurtdışı çıkış fonu (50 TL)
Schengen Vize Ücreti (180 Euro)
Öğle ve akşam yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Giriş ücretleri (Genelde ücretsiz)
Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet
Kişisel harcamalar
Bahşişler

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız